Ławka treningowa – podstawa domowego treningu.

Trening w domu

Dbanie o naszą kondycję fizyczną nie musi pochłaniać całego naszego dnia. Jednak bardzo ważne jest, aby każdy zażywał chociaż odrobinę sportu dziennie, a im tego sportu więcej, tym lepiej. W Internecie możemy znaleźć wiele poradników dotyczących treningu w domu, jednak czy trening w domu ma sens?

Trenowanie w domu – czy się opłaca?

Istnieje wiele wad siłowni, które nie są do wyeliminowania. Między innymi koszt, choć niewielki, to ponosimy go co miesiąc przez cały okres, w którym chcemy trenować. Koszty nabycia sprzętu do treningu są wyższe niż koszt karnetu na siłownie, jednak w dłuższej perspektywie czasu trening w domu stanie się praktycznie darmowy. Natomiast siłownia nieustannie będzie pochłaniać nasze finansowe zasoby, co z pewnością odbije się na naszych finansach. Oprócz zmniejszonego kosztu treningu siłownia domowa oferuje nam szereg zalet:

– Większa swoboda (brak problemów z dojazdem, dowolne godziny treningu).

– Dostęp do całego posiadanego sprzętu (możemy w każdej chwili skorzystać z każdej maszyny, ponieważ wszystkie należą do nas).

– Większa motywacja (karnet na siłownie się skończy, więc możliwe, że w tym momencie również skończą się nasze chęci do treningu. Sprzęt zgromadzony w domu będzie stałym czynnikiem motywującym do treningu).

– Całkowita kontrola (w domowej siłowni panujemy nad wszystkim, możemy decydować o muzyce, która ma lecieć podczas treningu oraz o oświetleniu, temperaturze i innych ważnych kwestiach).

Jak widać domowa siłownia ma wiele zalet, więc będzie idealnym wyborem dla większości z nas. Początkowe koszty zakupu sprzętu należy dobrze rozplanować, aby w dobrej cenie uzyskać jak najlepsze dla nas narzędzia potrzebne do treningu. W jaki sposób dobierać sprzęt?

Zakup potrzebnego sprzętu

Aby móc zacząć robić oszczędności na treningu najpierw trzeba zainwestować w dobry sprzęt. Sprzęt używany w siłowniach składa się z wielu rodzaju maszyn, obciążeń oraz ławek. Z punktu widzenia treningu domowego nie wszystko to jest nam potrzebne. Dla domowego treningu najważniejsza jest dobra ławka treningowa. Ławka ta powinna być uniwersalna, aby było na niej możliwe wykonanie jak największej ilości możliwych ćwiczeń. Gdy zostanie już przez nas wybrana ławka treningowa pozostaje nam zakupić pozostały sprzęt w postaci hantli, sztang oraz obciążeń. Z takim podstawowym zestawem możemy zacząć wykonywać już bardzo wiele ćwiczeń fizycznych, które wraz ze zdrową dietą zaczną nam przynosić zadowalające efekty. Oprócz dobrej sylwetki siłownia domowa umożliwi nam również osiągniecie dużych oszczędności finansowych.

Tagged , , ,